Заместник-министърът на външните работи на Русия каза, че преговорите със САЩ относно

...
Заместник-министърът на външните работи на Русия каза, че преговорите със САЩ относно
Коментари Харесай

Русия вдига залозите с военно разполагане в Куба и Венецуела

Заместник-министърът на външните работи на Русия каза, че преговорите със Съединени американски щати по отношение на обстановката със сигурността в Украйна са в застой и допусна, че Москва може да изпрати военно разполагане във Венецуела и Куба, оповестява The Wall Street Journal.

Кремъл се пробва да окаже напън на Вашингтон да отговори на настояванията му за прекъсване на военната интензивност на Запада. споделя заплашва Русия.

Сергей Рябков сподели в четвъртък, че Москва не може да изключи изпращането на " военна инфраструктура " към Венецуела или Куба, ако напрежението с Вашингтон, което набъбна през последните седмици поради голямото скупчване на съветски войски на границата с Украйна, продължи да се покачва.

Преговорите в Женева и срещата НАТО-Русия във Виена в сряда не съумяха да понижат разликата във връзка с настояванията за сигурност на Москва на фона на скупчването на съветски войски покрай Украйна.

Докато Москва упорства за прекъсване на разширението на НАТО, Съединени американски щати и техните съдружници твърдо ги отхвърлиха.

В изявление за съветската телевизия RTVI, Рябков означи, че " всичко зависи от дейностите на нашите американски сътрудници ", добавяйки, че президентът Владимир Путин е предизвестил, че Русия може да предприеме военно-технически ограничения, в случай че Съединени американски щати предизвикат Москва и не престават с военния напън.

Г-н Рябков сподели, че отводът на Съединени американски щати и техните съдружници да прегледат основното съветско искане за гаранции против разширението на алианса в Украйна и други някогашни руски страни поражда подозрения по отношение на продължаването на договарянията.

Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков означи " някои позитивни детайли и нюанси " по време на договарянията, само че ги дефинира като " несполучливи " заради съществени разногласия по основните претенции на Русия.

" Разговорите бяха стартирани, с цел да се получат съответни отговори на съответни съществени въпроси, които бяха повдигнати и останаха различия по тези съществени въпроси, което е неприятно ", сподели той в конферентна връзка с кореспонденти.

Песков предизвести за пълен разрив в връзките сред Съединени американски щати и Русия, ако бъдат признати предложените санкции срещу Путин и други висши цивилни и военни водачи.

Мерките, препоръчани от демократите в Сената, ще бъдат ориентирани и към водещи съветски финансови институции, в случай че Москва изпрати войски в Украйна.

Песков критикува предложенията като опит за усилване на натиска върху Москва по време на договарянията, заявявайки, че няма да проработи. " Става въпрос за глобите, а като се вземе поради неизбежността на съответен отговор, на процедура съставляват самодейност за раздор на връзките ", предизвести той, добавяйки, че Русия ще отговори по същия метод, с цел да отбрани своите ползи.

Преговорите идват, след като приблизително 100 000 съветски бойци, танкове и тежка военна техника са струпани покрай източната граница на Украйна.

Натрупването провокира дълбоки опасения в Киев и на Запад, че Москва се готви за инвазия.

Русия отхвърля, че обмисля инвазия и на собствен ред обвинява Запада, че заплашва сигурността й, като нарежда боен личен състав и съоръжение в Централна и Източна Европа.

Песков отхвърли апелите на Запада към Русия да помогне за деескалиране на напрежението, като изтегли войски от региони покрай Украйна, като означи, че страната е свободна да ги реалокира, където сметне за належащо на лична територия. " Едва ли е допустимо НАТО да ни диктува къде да преместим нашите въоръжени сили на съветска територия ", сподели той.

Песков акцентира, че Русия е подготвена да продължи договарянията, само че желае те да дадат резултати. " Няма да има недостиг на политическа воля за продължение на договарянията ", сподели той.

Напрежението към Украйна и настояванията на Русия към Запада още веднъж се появиха на масата на срещата на Организацията за сигурност и съдействие в Европа (ОССЕ) в четвъртък във Виена. Полският външен министър Збигнев Рау, който пое поста на настоящ ръководител на ОССЕ, означи в своята встъпителна тирада, че " рискът от война в зоната на ОССЕ в този момент е по-голям от всеки път през последните 30 години ".

" От няколко седмици сме изправени пред опцията за голяма военна ескалация в Източна Европа ", сподели той. " Наскоро чухме искане за гаранции за сигурност, обвързвано с значима част от пространството на ОССЕ и актуализирания дискурс за сферите на въздействие. Всички тези аспекти изискват сериозна интернационална оценка и подобаваща реакция ".

Рау акцентира нуждата " да се концентрира върху мирното разрешаване на спор в и към Украйна... при цялостно ценене на суверенитета, териториалната целокупност и единството на Украйна в границите на нейните интернационално приети граници ".

СиБиЕс написа, че намеците за Куба и Венецуела бележат доста усилване на напрежението сред Съединени американски щати и Русия за една седмица, което мнозина се надяваха да сложи дипломацията преди всичко и в центъра. Сегашното опълчване сред Москва и Вашингтон се обрисува като модерно ехтене от Студената война от седмици, но забележките на Рябков сигурно ще отекнат мощно в ушите на американците, които са наясно или достатъчно възрастни, с цел да си спомнят кубинската ракетна рецесия от 1962 г.
Източник: dnesplus.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР